Zombiaki 2 – atak na moskwę

Z Ł. mamy prosty podział horrorów na kilka kategorii. Pierwsza to te z nawiedzonymi domami, duchami i innymi zjawami. Druga to moje ulubione horrory klasy C, będące doskonałą komedią. Trzecia to przez nas lekko znielubione – zombii. Obydwoje jakoś niespecjalnie darzymy sympatią prawie zgniłych truposzy, gubiących nerki na zakręcie. Jedną z kultowych gier Portalu jest gra Zombiaki 2 Atak na Moskwę. Zagrać trzeba było – nie ma dyskusji. Jakoś przeżyjemy ten niewdzięczny temat.

zombiaki

Od pudełka zaczynając

Standardowy, portalowy rozmiar pudełka. Zmieści się w torebce i plecaku. Dobre bo mobilne. Zrywamy folię, odkrywamy pudełko a tam – standardowo nie zawiedliśmy się. W skład pudełka wchodzą:

♠ 40 kart w talii ludzi

♠ 40 kart w talii zombiaków

♠  1 karta barykady

♠  1 karta cmentarza

♠  5 kart przecznic

♠  15 żetonów ran.

Całkiem nieźle jak na takie małe pudełeczko. Do tego klimat – prosto z mrocznego cmentarzyska rosyjskich zombiaków. Nawet nam się spodobało! Wypraska z ranami, nadgryziona przez zdesperowanego zombiaka – hit! Do tego każda karta z indywidualnym opisem. Już polubiliśmy te Zombiaki!

zombiaki

Zaczynamy apokalipsę zombii

Jeden z graczy wciela się w armię żądnych świeżych mózgów zombiaków, drugi w broniących się ludzi. Przygotowanie gry to chwilka. Wystarczy rozłożyć odpowiednio karty przecznic, cmentarza i barykady. W ten sposób zyskamy coś w rodzaju planszy gotowej do gry. Zaczynają zombiaki. Ciągniemy 4 karty, odrzucamy jedną z nich następnie zagrywamy karty. Tura przechodzi na przeciwnika, który wykonuje dokładnie to samo swoimi kartami. Po turze sprawdzamy obrażenia, usuwamy karty które straciły moc, likwidujemy poległe zombiaki, przesuwamy te „żyjące” w stronę barykad ludzi. Tak gra się toczy dopóki albo zombiaki nie przejdą przez barykady, albo z talii zombiaków nie wyłoni się ostatnia karta – świt. Bardzo proste zasady ale troszkę więcej kombinowania. Sukces polega na jak najlepszym wykorzystaniu kart. Karty są opisane więc spokojnie nie czeka was wertowanie instrukcji w poszukiwaniu opisu konkretnej karty.

zombiaki

Wrażenia?

Fanami zombi nie byliśmy do czasu zagrania. Klimat bardzo nam się udzielił czego dowodem jest to poniższe:

Bardzo klimatyczna gra, wymagająca ruszenia głową i wymyślenia jakiejś strategii. Wykonanie jak zwykle nie pozostawia nic do życzenia – bardzo dobre i porządne. Jak na zombiaki przystało, zapewne  wiele wytrzyma. Poza tym opisy kart. To one są głównymi sprawcami niepowtarzanego klimatu gry. „Wypił flaszkę i chojraczy” albo „Jego wrzaski bojowe niejednego przebudziły z snu wiecznego”. Klimat rosyjski, troszkę humoru – chce się grać chociażby ze względu na to.

zombiaki

Recommended?

Jakbyśmy mogli nie polecić takiego hitu jak Zombiaki 2 Atak na Moskwę. Hit sam w sobie, świetny pomysł. Idealna szybka gra dla 2 osób.

SPLANSZOWANI RECOMMENDED®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu Portal.

zombiaki zombiaki zombiaki zombiaki