Splanszowani odwiedzają XXIII Pionek w Gliwicach

Ostatnimi czasy ciężkie jest życie Splanszowanych. Tak wiele się dzieje, że trudno nadążyć! Zaledwie kilka tygodni temu – bebokowy konwent, później mikołajki, spotkania przy planszówkach z nowymi oraz starymi znajomymi i przyjaciółmi, poza tymi growymi to praca no i chwila zasłużonego odpoczynku. Ani się nie spostrzegliśmy, gdy na kalendarzu zobaczyliśmy datę 13.12.2014, czyli gliwicki XXIII Pionek. Nie mogło nas tam zabraknąć!

pionek pionek

Weekend wypełniony po brzegi (nawet z meniskiem wypukłym) grami, planszówkami, rozgrywkami i wszystkim tym, co wiąże się z tematem. Ten raj na ziemi przyciągnął rekordowe ilości planszówkolubów do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gliwicach. Wielka sala gimnastyczna w miniony weekend zmieniła swoje przeznaczenie i tak stała się, podejrzewamy, że w tym dniu największym i jedynym miejscem w Polsce gdzie w świetnym towarzystwie można pograć. I tak przy każdym stoliku grupka ludzi planowała, rozmyślała, tworzyła strategię, rozmieszczała kafelki, pionki i co sobie tylko wymyślicie.

pionek pionek

Pierwszy dzień dla Splanszowanych to głównie uwiecznianie wydarzenia na zdjęciach, choć i chwila na granie się znalazła. Z całego mnóstwa gier – organizatorzy XXIII Pionka zapewnili aż kilkaset gier do wypożyczenia- my wybraliśmy Waleczne piksele. Grafika rodem z lat naszego dzieciństwa wybitnie przypadła nam do gustu. Chociaż czasu mieliśmy mało, nie było możliwości abyśmy w spokoju przeszli koło stoiska wydawnictwa Portal. Kilka tytułów przyciągnęło naszą uwagę, skutkiem czego przygarnęliśmy pod dach malutkie pudełeczko z Walecznymi Pikselami i troszkę większe pudełko z grą, której tytuł póki co pozostanie naszą słodką tajemnicą. Tak czy owak wypatrujcie nowych recenzji, no i małej pikselowej niespodzianki! Po zakupach, już w pełni zadowoleni, jeszcze chwilkę pokręciliśmy się po hali wypatrując nowych i ciekawych tytułów do zagrania na następny dzień – niedzielę. Tak zawędrowaliśmy do wydawnictwa Granna, gdzie akurat swoją premiera miała gra MR House, chwilę więc posłuchaliśmy prezentacji gry przez samego autora – Adama Kałużę.

pionekpionek

Bardzo ubolewamy, że nie udało się nam dotrzeć na premierę Wiedźmina. Szkoła odrobinę pokrzyżowała nam plany, a doba niestety się nie wydłużyła.

Tak sobota dobiegła końca, a my wróciliśmy do domu ładować akumulatory – zarówno te w aparatach jak i te fizjologiczne.

Pełni sił wyruszyliśmy i w niedzielę rozgrywać ciekawe partyjki. Chwilka pstrykania zdjęć no i utknęliśmy na dobre przy stoisku Lucrum Games. Po raz kolejny Przebiegłe Wielbłądy pochłonęły nas bez reszty. Dłuższą chwilkę też zajęło nam poznanie gier wydawnictwa Lucrum Games, których premiera jest przewidziana na 2015 rok. Mowa tu o Gai oraz Intrygantach – pozycje bardzo ciekawie się zapowiadają. Niecierpliwie czekamy na ich wydanie ;). Ponieważ inni uczestnicy chcieli też poznać nowości – musieliśmy sobie znaleźć jakąś inną rozrywkę.

pionek pionek

Ponieważ przez cały czas trwania Pionka toczyły się konkursy – m.in. Graj żeby wygrać, postanowiliśmy pograć w Kolejkę. Choć do zwycięstwa brakło niewiele – zgarnąć nagrody Splanszowanym się nie udało.

Kolejka (może dwie) Kolejki, chwila fotografowania i kolejna gra pod ostrzał – Owczy pęd. Urzekły nas piękne figurki w grze. Uwielbiamy takie dodatki! Przejrzeliśmy jeszcze kilka tytułów i ani się nie zorientowaliśmy jak Pionek dobiegał końca, a my musieliśmy kończyć ostatnią rozgrywkę.

pionek pionek

Podsumowanie być musi. Pionek od daty 13.12.2014 na stałe zapisuje się w naszym kalendarzu jako genialna impreza obowiązkowa. Opisać wszystkiego się nie da, tam po prostu trzeba być i tego doświadczyć. Zdrowa rywalizacja, odrobinę humoru i śmiechu, całe mnóstwo pozytywnych ludzi i jeszcze więcej gier do zagrania poza tym konkursy, nagrody, premiery… W skrócie raj dla planszówkomaniaków.

No i jeszcze jedno, przecież nie byli byśmy sobą gdybyśmy nie dodali, że:

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®