w wiejskim klimacie -Wesoła farma

Sierpień, żniwa, wieś… Jak było się małym, to z niecierpliwością wyczekiwało się wyjazdu na wieś. Były świnki, krówki, biegały kury, a jak dobrze poszło to nawet owieczkę się znalazło. Można było popatrzeć, zaobserwować coś ciekawego albo po prostu nakarmić czy pogłaskać. Dla takiego mieszczucha jak ja, było to zawsze świetną atrakcją o której w mieście mogłam zapomnieć. Tak, ku nieuciesze mojego drogiego Ł., zostało mi do dzisiaj (dodatkowo zawód technika weterynarii odbił dodatkowe piętno na mojej psychice;) ). Dlaczego ten wstęp zapytasz pewnie drogi czytelniku. Otóż dlatego, że dzisiaj na celowniku Splanszowanych – wiejskie klimaty czyli Wesoła Farma!

wesoła farma

Skrzynia skrywa

Skrzynia to raczej wyolbrzymienie – pudełko niezbyt duże, niezbyt małe. Idealne na pomieszczenie gry. Mogłoby mieć odrobinę lepszą wypraskę, bo po przeniesieniu gry w pudełku tworzy się bałagan niczym po przejściu huraganu Katrina… Woreczki strunowe mogą być tu bardzo pomocne. Tym bardziej, że kart i dodatków w pudełku jest sporo. Skoro o dodatkach mowa, to w pudełeczku znajdują się jeszcze:

♣ 4 plansze farmy

♣ 59 kart roślin (buraki, zboże, kończyny i marchewki)

♣ 32 karty zwierzątek (krówki, owieczki, zajączki i świnki; dwuczęściowe bo stworzone z główek i d… zadów)

♣ 18 kart karmienia

♣ 30 monet (nominały 5 i 1)

Wykonanie całkiem dobre. Śmieszne grafiki zwierzaków, bardzo sympatyczne i wesołe zachęcają do gry.

wesoła farma

Hoduj zwierzaki, czyli graj żeby wygrać

Skoro już o grze to jak wygląda rozgrywka? Na wstępie masz cztery zwierzaki: krowę, świnię, królika i owcę. Celem jest to, aby zwierzaki hodowane przez Ciebie były najlepiej odkarmione więc i najwięęęększe. Żeby odkarmić zwierzaki, musisz prowadzić uprawę: buraków, zboża, marchewki lub kończyny. W telegraficznym skrócie wygląda to tak: siejesz rośliny, zbierasz uprawy w swojej stodole, jak masz odpowiednią ilość możesz wykupić kartę karmienia dzięki czemu Twoje zwierzątko zwiększy swoje gabaryty.

wesoła farma
Wygrywa oczywiście ten, kto ma największą ilość punktów. Uwaga! Zwierzaki głodne, niosą punkty ujemne. Punkty da się zyskać dzięki wykupieniu kart Karmienia oraz rekordowemu rozmiarowi zwierzaka podczas gry. Szczegóły dotyczące gry znajdziesz w instrukcji.

wesoła farma

Wrażenia

Gry dostaliśmy grę, myśleliśmy, że to kolejna gra dla dzieciaków w naszej kolekcji. Dziwnym trafem teraz często wracamy do niej z wielkim uśmiechem na ryjku! Dlaczego? Powodów może być kilka. Po pierwsze reguły gry są proste. Nie ma nic przyjemniejszego niż gra z jasnymi prostymi regułami. Relaks i troszkę śmiechu. Po drugie fajna forma gry, przyjemne grafiki i temat. Po trzecie i ostatnie – szybka rozgrywka. Relaks w czystej postaci, z odrobiną główkowania.

wesoła farma

Recommended?

Oczywiście że recommended! Bardzo fajna gra rodzinna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Starszy strateg będzie główkował nad rozłożeniem upraw i plonów, ekonomista nad opłacalnym sprzedaniem i kupnem, miłośnik zwierzaków nad tym jak szybko nakarmić i uszczęśliwić swoje 4 zwierzęta. Szybkość gry uniemożliwi zanudzenie się nawet największej marudy. Proste zasady sprawią, że nawet ośmiolatek będzie w stanie poprowadzić swoją farmę w grze. Na plus też aspekt edukacyjny. Gra w bardzo uproszczony sposób (idealny dla dzieciaków) pokazuje to, jak trudnym zagadnieniem jest prowadzenie swojej farmy!
Tak więc drogi rodzicu, ciotko czy wujku, szukaj Wesołej farmy by pograć z dzieciakami, a potem gdy dzieciarnia już gdzieś uśnie smacznie, toczyć zawzięte rozgrywki w dorosłym gronie o tytuł najdłuższego królika.

wesoła farma wesoła farma wesoła farma wesoła farma

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu 2Pionki.

 wesoła farma