Ranczo party

Całkiem niedawno, zachwycaliśmy się urokiem minigry Rzymianie do domu. Trefl Joker Line ku naszej uciesze wydaje całą linię mini gierek! Ostatnio do splanszowanej kolekcji dołączyła jeszcze jedna pozycja z serii Trefla. Mowa o Ranczo Party oczywiście. Jeżeli masz ochotę podłożyć komuś świnię dosłownie lub w przenośni, zdecydowanie powinieneś przynajmniej przeczytać ten wpis a następnie zagrać!

ranczo party

Minigra – minipudełko

Tak jak w przypadku Rzymian, pudełeczko jest malutkie, wyposażone w idealnie mieszczącą elementy gry wyprackę. W skład Ranczo party wchodzi:

♣ 49 kart

♣ 40 żetonów

♣ instrukcja

Jakości znów nie można się przyczepić. Grafiki to kolorowe, wesołe i kreskówkowe zwierzaki. Moją sympatię wzbudziły od razu. Tak więc i dla dużych i dla małych – każdy znajdzie coś, co mu się w grze spodoba.

ranczo party ranczo party

Zaczynamy tą imprezę

Zacznijmy od celu gry. Wyślij zwierzaki na imprezę. Twoim celem jest ułożenie jak najwięcej 7 elementów w rzędzie kart. Punkty liczą się za ułożenie zwierzaków w kolejności liczbowej lub 7 tych samych zwierzaków. Dodatkowy bonusowy punkt dla Ciebie to zwierzak z balonikiem w łapce. Tak gra się toczy do ułożenia wszystkich kart na swoich miejscach. Jak na dobrą minigrę przystało, uwierzcie nam na słowo, reguły są bardzo proste. Każdy pojmie o co chodzi nawet już w trakcie gry. Przygotowanie też nie wymaga długich minut rozkładania elementów. Tasujesz karty i grasz! Trzeba sobie jednak zorganizować troszkę miejsca. Standardowy mały ikeowski stolik starczy na styk, chociaż lepsza może być podłoga :) .

ranczo party ranczo party

Wrażenia z rancho party

Przetestowaliśmy grę na wiele różnych sposobów. Na pewno większa liczba graczy, to więcej emocji i nie wiadomych. Przy grze na dwoje, wystarczyło liczyć karty, nie były potrzebne nawet super moce Ł. przewidujące moje ruchy. Nie mniej jednak pomiędzy losowością, niezbędna do sukcesu jest szczypta strategii. Tak więc liczenie kart, plan działania i odrobina szczęścia dają tu przepis na wygraną.
Podsumowując już – kolejna malutka gra dająca wiele pozytywnych emocji i frajdy z grania. Zwierzątkowy motyw tematyczny działa na plus i przyciągnie uwagę zwłaszcza tych młodszych graczy. Kluczowa jest tu jednak sama mechanika, któa z dowolnym innym tematem przewodnim działałaby równie dobrze.
Gra łatwa i krótka. Idealna dla tych niecierpliwych i szybko nudzących się. Do tego dobrze wykonana, z fajną mechaniką oraz przyjemnymi grafikami. To wszystko sprawia, że serdecznie polecamy Ranczo Party jako idealny przerywnik rozrywkowy. Jeżeli chcesz bezkarnie podkładać świnie – powinieneś czym prędzej zagrać!

ranczo party

 SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu Trefl Joker Line.