Portalkon VI

Już od końca zimowej edycji Portalkonu, wyczekiwaliśmy z Ł. niecierpliwie kolejnej portalowej imprezy. Zapowiadało się diabelsko dobrze, w końcu data 6.06 oraz 6 edycja zobowiązuje do czegoś. I tym razem nie zawiedliśmy się.  Było świetnie.

Piękna słoneczna pogoda, weekend, planszówkowe mini święto – idealny czas na zajęcia w szkole czy nadgodziny w pracy…  Pierwszeństwo miały niestety obowiązki, potem tylko spakować foto sprzęt i wybrać się do Gliwic. Dotarliśmy spóźnieni, nie załapując się na ciasteczka. Nie ma co marudzić, udało się załapać za to na całkiem fajne granie :)

W co się udało pograć? Oczywiście kilka znanych i lubianych przez nas tytułów musiało przejść przez nasze łapki. Rozgrzewka być musi, a Osadnicy są dobrzy na wszystko. Nie będziemy się tu rozdrabniać na stare tytuły, gdy nadchodzą świetne nowości. Udało nam się pograć w prototyp „Statki, łupy, kościotrupy”. Gra o piratach na wesoło, skradła nasze serducha no i niecierpliwie wypatrujemy premiery. 38 kostek, metalowe monety i świetne ilustracje – musimy to mieć! Uśmiech na paszczy wywołały też już wydane nowinki portalowe czyli Pojedynek Ninja, Waleczne piksele 2 czy Wesoła farma.

Najbliższe pół roku dla Portalu zapowiada się pracowicie. Poza piracką rozrywką oczywiście również inne tytuły. Tides Time czyli ciekawie zapowiadająca się gra dwuosobowa no i  oczywiście dodatek do Osadników – Atlantydzi. Tutaj chyba mówić dużo Wam już nie musimy. To co nas cieszy, to również to, że szykuje się wiele gier dla 2 graczy: Yomi, Konwój, Waleczne piksele 3… będzie w co grać, a nuda nam nie grozi. Oczywiście nie obejdzie się również bez dodatków do Neuroshimy. Naszą uwagę szczególnie przykuły bajkogry. Świetnie wydane, genialny pomysł! Jako pierwsza z tej serii ukaże się świńska bajka czyli 3 małe świnki. W planach również Baba Jaga oraz Żółw i Zając. Czekamy niecierpliwie na te wszystkie premiery!

Nasze wrażenia bardzo pozytywne. Po co opisywać wszystko słowami. Zapraszamy Was na naszą videorelację!

portalkon portalkon portalkon