Portal nominowany!

W dniu dzisiejszym ogłoszono nominacje do nagrody Golden Geek Awards, jednej z najważniejszych nagród na świecie poświęconych grom planszowym. Nagroda przyznawana jest przez serwis BoardGameGeek.com, największy na świecie serwis poświęcony grom planszowym i karcianym (serwis zrzesza blisko milion fanów gier planszowych z całego świata).

Wydana przez wydawnictwo Portal Games gra Osadnicy: Narodziny Imperium zdobyła rekordową ilość nominacji – gra uzyskała nominacje w sześciu różnych kategoriach, łącznie z Najlepsza Gra Roku 2014 oraz Najlepsza Gra Karciana 2014.

Do 22 lutego trwa wybór najlepszych gier spośród nominowanych w każdej kategorii. Głosowanie trwa do 22 lutego tego roku. W głosowaniu biorą udział użytkownicy serwisu BoardGameGeek.com

Osadnicy: Narodziny Imperium to gra karciana autorstwa Ignacego Trzewiczka, w której gracze wcielają się w role przywódców jednej z czterech unikalnych frakcji i poprzez właściwe zarządzanie zasobami królestwa starają sie z sukcesami rozbudować swoje imperium.

Gra zawiera 220 kart, unikatowe elementy drewniane reprezentujące surowce, cztery plansze gracza oraz planszę punktacji.

Do tej pory gra ukazała się w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, na rok 2015 zapowiedziane są edycje: Włoska, Rosyjska, Niemiecka, Francuska, Hiszpańska, Holenderska, Węgierska, Czeska, Chińska, Japońska i Brazylijska.

Wydana przez gliwickie wydawnictwo Portal Games produkcja jest największym sukcem tego studia, choć niejedynym. W ubiegłych latach szereg nagród zdobywały gry Dziedzictwo oraz Robinson Crusoe.

portal

Blog Splanszowani.pl oczywiście życzy Portalowi jeszcze wielu takich sukcesów i nominacji zwieńczonych nagrodami!