pojedynek ninja

Kiedy byliśmy na zimowej edycji Portalkonu, wspominaliśmy w relacji o portalowej nowości Ninja Taisen. Wtedy mieliśmy okazję zagrać w prototyp gry i już wtedy bardzo nam się spodobał. Nic zatem dziwnego, że na polską premierę czyli Pojedynek Ninja, czekaliśmy te kilka miesięcy bardzo niecierpliwie. W końcu ukazała się, a jeden egzemplarz powędrował prosto w nasze łapki.

pojedynek ninja

Co w pudełeczku

Pudełeczko oczywiście standardowych portalowych rozmiarów – kompaktowe. Lubimy to! Nic też dziwnego, że całość wydana na wysokim poziomie w bardzo dobrej jakości. Otwierając pudełeczko znajdziecie:

♣ po 10 kart ninja dla każdego gracza

♣ 9 pól walki

♣ 2 karty wiosek

♣ 2 karty z podsumowaniem (czyli ściągami)

♣ 1 zieloną kostkę do gry

♣ 1 czerwoną kostkę do gry

♣ 1 niebieską kostkę do gry

♣ instrukcję gry

Pora zagrać

Grę znowu szykuje się błyskawicznie. Do zagrania potrzebujemy 2 graczy. Wystarczy poukładać karty polami walki i wioskami w jednej linii. Wioski tworzą początek i koniec. Po jednej stronie ustawiamy swoją ninja załogę, po drugiej stronie wojowników przeciwnika. Cel gry? Wytłuc wojowników przeciwnika lub przedostać się do jego wioski. Wydaje się dziecinnie proste ale takie nie jest. W zależności od siły i koloru wojownicy pokonują się wzajemnie. Instrukcja została opracowana w formie video. Jeżeli jesteście ciekawi dokładniejszych zasad zapraszamy do zobaczenia: https://www.youtube.com/watch?v=N8ECv1RagdU .

pojedynek ninja

Wrażenia?

Gra od kiedy ją poznaliśmy, wpisała się do naszych ulubionych. Bardzo krótka i zawzięta rozgrywka uniemożliwiają nudzenie się podczas gry. Jeden malutki minusik to odrobina losowości. Jednak kto nie ma szczęścia w grze ten ma szczęście gdzie indziej :) Czasami trzeba jednak przystopować i pomyśleć chwilę nad kolejnym ruchem, żeby przeciwnik nam nie wyrżną jakimiś ninja gwiazdkami całej cennej ekipy wojowników. Pojedynek ninja to gra w której mały rewanżyk to standard i zamiast 20 minut robi się godzina gry. Obydwoje lubimy toczyć takie zawzięte pojedynki. Do tego całość w bardzo fajnym japońskim klimacie. Prześliczne grafiki, jakaś historia w tle i aż chce się szykować do pojedynku ninja.

pojedynek ninja

Od kiedy mamy Pojedynek ninja, często gramy w czasie dnia kiedy mamy chociaż chwilkę wolnego. Nie ma to jak zawzięta rozgrywka i możliwość „dokopania” temu drugiemu. Bardzo przyjemna forma relaksu, którą polecamy każdemu. Gra świetna do zabrania ze sobą, by w czasie przerwy w pracy lub na nudnym wykładzie strzelić sobie partyjkę, ot tak, dla rozrywki i poprawy humoru. Idealna dla fanów ninja oraz kultury Japońskiej, wielbicieli szybkich i zawziętych gier (w stylu Walecznych pikseli).

pojedynek ninja

SPLANSZOWANI RECOMMENDED®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu Portal