Pojedynek!

Ciężko zebrać się i coś z sensem napisać po tym świątecznym lenistwie. Święta pełne dobrego jedzonka, słodkości i gier dobiegły końca. Teraz znowu trzeba czekać rok, żeby poczuć ten niepowtarzalny klimat. Jak już wspomnieliśmy – graliśmy. W co ciekawego? Kilka tytułów się przewinęło. Dzisiaj na warsztat wjeżdża 7 Cudów Świata – Pojedynek. Gra totalnie nas zauroczyła! O tym dlaczego – już zaraz.

pojedynek

Co w pudełku ciekawego?

Na zawartość pudełka nie można narzekać. Zdecydowanie nie można! Bardzo ładne grafiki, dużo elementów i ogólnie mówiąc ciekawe wykonanie. W pudełeczku znajdziesz:

♣ 66 kart Budowli
♣ 7 kart Gildii
♣ 12 kart Cudów
♣ 4 znaczniki militarne
♣ 10 żetonów postępu
♣ 1 pion konfliktu
♣ 31 monet
♣ 1 notes punktacji
♣ 1 instrukcja
♣ 1 podsumowanie
♣ plansza do gry

Każdy kto dużo gra, doceni też świetną wypraskę! Doskonale mieszczą się wszystkie elementy gry, nic się nie miesza. Oj chcielibyśmy, żeby wszystkie gry miały takie fajne wypraski. Do tego kompaktowe rozmiary sprzyjają temu, żeby zapakować grę do plecaka i brać ją ze sobą w przeróżne dalsze i bliższe podróże.

pojedynek

Pojedynek – o co w tym chodzi?

Kojarzysz grę 7 Cudów Świata? Pewnie tak. Doskonały tytuł, w który powinien zagrać każdy fan planszówek. Dla nas 7 Cudów ma jedną wadę. Nie da się niestety grać we dwoje. Strasznie nad tym ubolewaliśmy, ale nasze życzenia zostały wysłuchane. Pojedynek to gra dla dwóch graczy. Szczegółową instrukcję znajdziesz w grze. W telegraficznym skrócie buduje się karty płacąc za nie wytwarzanymi surowcami. Jeżeli czegoś brakuje, a przeciwnik na Twoje nieszczęście jest w posiadaniu kilku źródeł takiegoż surowca, Twój skarbiec bardzo na tym ucierpi. Twoim celem będzie stworzenie doskonale prosperującej cywilizacji z wybudowanymi cudami świata. Wybudowanie cudów świata da wiele profitów i przybliży do wygranej choć z tym to nigdy nic nie wiadomo… Budowa cywilizacji to zadanie dość trudne i bardzo łatwo przejechać się na swoim genialnym planie pokonania przeciwnika. Czasami doskonałe wybudowane karty nie wystarczają aby wygrać. Przeciwnik może położyć nas na łopatki siłą militarną lub gdy uda mu się wybudować wszystkie z zielonych kart. Nie można też zapomnieć, że celem gry jest jednak zdobycie jak największej ilości punktów zwycięstwa. Na nic nam złoto, na nic cuda, jak przeciwnik będzie zaopatrzony w same karty niosące zwycięstwo.

pojedynek pojedynek

Wrażenia?

Ta gra jest strasznie złośliwa. Już się cieszyłam z pięknej wygranej. Moja nie taka mała cywilizacja cieszyła się złotem i olbrzymią ilością produkowanych surowców. Moje wojska ledwo o krok zatrzymały się od zrujnowania małej cywlilizacyjki Ł. Brakło mi jednej karty… Gra się skończyła i jakież było moje zdziwienie gdy przegrałam o kilkadziesiąt punktów! Pamiętaj – grając miej przed oczami główny cel. Nie rozbudowę cywilizacji (bo tego nikt nie doceni ;( ), a zdobycie jak największej ilości punktów zwycięstwa. Możesz próbować jeszcze wygrać na inne sposoby, ale tutaj mała pomyłka może zakończyć się spektakularną przegraną nawet o kilkadziesiąt punktów.
Nie mniej jednak, pomimo mojej przegranej, zakochaliśmy się w tej grze obydwoje! Szereg interakcji, cała mechanika, wykonanie dodają grze niepowtarzalnego uroku. Wreszcie nie trzeba zbierać większej ekipy by pograć w klasyczne 7 Cudów. Teraz wystarczy tylko nasza dwójka by rozbudowywać swoje imperia.

pojedynek pojedynek

Recommended?

Wyrok już jest przesądzony. Trudno doszukać się minusów w tej grze, a jeżeli już coś wygrzebiecie to będzie to już wybrzydzanie i marudzenie. Grę polecamy początkującym i tym bardziej zaawansowanym. Jeżeli uwielbiasz klasyczne 7 cudów musisz spróbować również Pojedynku!

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

pojedynek