Pionek!

Pionek to bez wątpienia największy konwent w naszej okolicy. Oczywiście Splanszowani musieli wstąpić, pograć, porobić zdjęcia no i na dokładkę – filmik. A więc jak się bawiliśmy? Doskonale! Inaczej być nie mogło.

Edycja zimowa była wyjątkowa z dwóch przyczyn. Po pierwsze mały jubileusz – to już 25 konwent gier planszowych organizowanych przez Pomarańczowych. Po drugie, nieco przełomowy, bo pierwszy raz w wielkiej hali zabrzańskiego MOSIRu. Olbrzymia przestrzeń, wypełniona stołami i grami! Tak mógłby wyglądać planszówkowy raj*.

pionek

Życie Splanszowanych bywa ciężkie. Na konwentach mamy zbyt mało czasu by pograć w nowe i te ukochane tytuły. Niemniej jednak znaleźliśmy chwilkę by czas spędzić nad planszą. Tak więc odłożyliśmy aparaty i chwyciliśmy za Terrę! Zakochałam się w tej grze i chcę pograć więcej! Ł. gra nie zachwyciła – całkiem możliwym powodem jest jego przegrana z kretesem. Mam cichą nadzieję, że uda nam się jeszcze wrócić i zagrać. Lubię takie ciekawostki. Dorwaliśmy się też do CVlizacji – gra sympatyczna choć większego entuzjazmu w nas nie wzbudziła. Chwilę spędziliśmy też nad planszami naszych ulubionych tytułów. Tak czas nieubłaganie szybko minął.

pionek

Jak wrażenia? Jak zwykle bardzo pozytywnie! Skoro Pionek, to trzeba wspomnieć o brygadzie Pomarańczowych – dobrych dusz wytrwale tłumaczących wszystkie zasady. Odwalacie kawał dobrej roboty – trzymajcie tak dalej! Organizacja zasługuje na piątkę z plusem. Wszystko sprawnie urządzone, wypożyczalnia prężnie działająca. Oczywiście nie obyło się bez konkursów. Tradycyjne musiało być graj żeby wygrać, chociaż w nieco innej formie. Poza tym konkursy związane z wiedzą – krzyżówki, babski no i ten wypraskowy. Gratulujemy zwycięzcą i podziwiamy wiedzę. Poznać grę po wyprasce to nie byle jaki wyczyn!
Świetną inicjatywą okazała się aukcja gier prowadzona przez Trzewika z Portalu. Choć czailiśmy się na jedną z gier przegraliśmy ze szczecińską ekipą. Ostrzegamy, że na przyszłej aukcji nie odpuścimy tak łatwo!

pionek
Ponadto prężnie działała planszówkowa giełda. Tyle dobrych tytułów, takie okazyjne ceny, a wypłaty tak mało :(
Swoje nowości prezentowali również sami wydawcy. Kogo można było spotkać? Portal Games, 2Pionki, Lucrum Games, Phalanx, Polish Publishing League, Hobbity.eu, Galakta, Hex Games, Granna. Albi, Ogry Games, Game Fabrica, Fabryka Gier Historycznych, Let’s Play oraz R&P Dice z genialnymi stołami (o które Ł. wytrwale marudzi). Działo się wiele, wiele nowości, wiele radości. Dlaczego to tylko dwa dni?

Ani się nie spostrzegliśmy, a czas było zbierać foto manele i wracać do domu. Wszystko to, by znów niecierpliwie czekać do letniej edycji pionka, znów spotkać masę świetnych ludzi, miło porozmawiać i najważniejsze – pograć w zaje… genialne gry.

pionek

Pionek otrzymuje nasze
SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

*Z zastrzeżeniem, że byłoby ciepło, a jedzonko dostarczane błyskawicznie i pyszne!

pionek pionek pionek pionek

Zapraszamy do obejrzenia galerii!