Wypaśne Owce na wypasie!

Wiosenna zima trwa w najlepsze. Chciałoby się wyjść na ciepłe letnie powietrze, nałapać promieni słońca… Ehhh.. Lata nam trzeba. Zdecydowanie. Jeszcze troszkę i wreszcie będzie wyczekana wiosna. Endorfiny, czyli mówiąc ogólnie – hormony szczęścia, są już na wyczerpaniu, więc musimy sobie jakoś z tym poradzić. Splanszowani mają kilka swoich niezawodnych sposobów. Cóż takiego? Nie powinno Cię zaskoczyć, że nasz sposób na poprawę humoru, niezależnie od pory roku, to przyjemna planszóweczka. Tak się składa, że ostatnio w nasze łapki wpadła pewna wypaśna i genialna w swojej prostocie gra. Zapraszamy na Owce na wypasie!

owce na wypasie

Co w środku?

Pudełeczko z fajnymi wesołymi owieczkowymi grafikami, jest dość duże i ciężkie. Po otwarciu prawdziwe pozytywne zaskoczenie. Ale po kolei. Najpierw skład:

♦ 16 kafelków terenu
♦ 64 żetonów owiec
♦ instrukcja obsługi.

Wszystko to w pięknej i solidnej plastikowej wyprasce. Nic się nie rozwala, wszystko na swoim miejscu – gra marzenie! Żetony oczywiście okraszone przesympatycznymi grafikami z owieczkami, również pierwsza klasa. Są wykonane z cięższego bakelitu, co również wpływa na pozytywny odbiór. Oprawa estetyczna gry na 5+. Czy dalsza ocena pozostanie równie wysoka?

owce na wypasie

Gramy

Przygotowanie gry zajmie zaledwie chwilkę. Wystarczy kawałek równej przestrzeni oraz 2 (maksymalnie 4) chętne osoby do podjęcia próby wypasu owiec. Grę zaczyna się od ułożenia planszy. Każdy z graczy bierze 4 kafelki. Następnie po kolei układamy planszę. Już teraz warto pomyśleć o strategii. To czy plansza będzie miała dziury jak w szwajcarskim serze, czy też będzie równiutkim polem, zależy tylko od Was. Gdy kafelki znajdą już swoje miejsce na stole, pora wziąć się za wypas owiec. Wszystkie Twoje 16 żetonów ułóż w stos i połóż na jednym zewnętrznym polu planszy. Tak samo muszą uczynić przeciwnicy. Tu zaczyna się bitwa o każdy skrawek zieleni.
Ruchy owiec odbywają się jedynie w linii prostej. Kończą się na ostatnim dostępnym polu – ograniczane są jedynie innymi owcami no i oczywiście krawędziami planszy. Każdy z ruchów musi zakończyć się też przeniesieniem co najmniej jednej owieczki z całego stada (czyli stosiku żetonów).

Twoim celem podczas gry jest rozprzestrzenienie Twojego stada na jak największym obszarze planszy. Wygrywa ten gracz, którego owce zajmują największą powierzchnię. W przypadku remisu wygrywa osoba, której owce stanowią większe skupisko. Mówiąc szczerze zadanie jest dość trudne, ale za to satysfakcja z wygranej olbrzymia.
Resztę szczegółowych reguł gry znajdziesz w jasno opisanej instrukcji.

owce na wypasie owce na wypasie

Splanszowane wrażenia prosto z pastwiska

Dawno gra nie wciągnęła nas do tego stopnia. Rozgrywaliśmy partyjkę za partyjką i cały czas było nam mało! Gra się bardzo szybko, a chęć rewanżu jest olbrzymia. Owce na wypasie okazały się genialną grą logiczną. Tu liczy się strategia i planowanie. Jedyna losowość jaką możesz spotkać w tej grze, to sytuacja kiedy przeciwnik przeoczy możliwość zablokowania Twojego stada. Reguły są bardzo proste i szybkie do opanowania. Jednak przy braku strategii polegniesz błyskawicznie zablokowany przez jakiegoś bystrzaka. Połączenie przefajnej oprawy i prostego ale pomysłowego mechanizmu Owiec na wypasie, podbije bez wątpienia serce każdego miłośnika gier strategicznych i logicznych.
Dla nas zawsze dodatkowymi atutami jest regrywalność oraz to, że gra działa bez problemu na dwie osoby. Te wymogi Owce na wypasie spełniają celująco. Trudno o dwie podobne rozgrywki. Plansza za każdym razem może wyglądać inaczej, rozgrywka może rozpocząć się od innego miejsca. Kombinacji jest na prawdę sporo, a ryzyko znudzenia – stosunkowo niskie. Przetestowaliśmy i gwarantujemy, że gra będzie działać doskonale tak samo na 2 graczy jak i na całą 4.
Świetna alternatywa na wciągnięcie do planszówkowego świata miłośników popularnych warcabów. Myślę, że nie jeden dziadek chętnie rozegra nie jedną partyjkę ze swoim wnuczkiem. W tej grze każdy znajdzie coś dla siebie. Tak więc chcesz obudzić swoje zwoje mózgowe z zimowego snu? Ruszaj prędko po Owce na wypasie – obiecujemy, że mózgownica zacznie pracować. Przy tej grze nie ma innego wyjścia.

owce na wypasie

Aby tradycji stało się zadość, z czystym sumieniem i bez wątpliwości:

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu FoxGames

owce na wypasie owce na wypasie