KONIKOWO – Poznaj konie po ogonie!

Całkiem nie tak dawno temu kurier zapukał do drzwi dostarczając paczuszkę nowości wydawnictwa Egmont. Dzisiaj u Splanszowanych jedna z tych nowości czyli Konikowo – Poznaj konie po ogonie! Gra przeznaczona raczej dla tych mniejszych planszówkoholików. Jak wiadomo czym skorupka za młodu nasiąknie… Konikowo to świetna gra do rozpoczęcia przygody z planszówkami!

konikowo - poznaj konie po ogonie!

Co w pudełku?

Pudełeczko jest malutkie. Bez żadnego problemu więc zmieści się do torebki czy małego plecaczka. W sam raz do transportu na spotkania małych graczy, na kinder bal czy inną okazję. Grafiki kolorowe i przyjemne dla oka. Na pewno paszcza nam się uśmiechnie, jak zobaczymy kolorowe kucyki i koniki :). W skład pudełka wchodzi:

♣ 21 kafelków z różnokolorowymi konikami

♣ 2 kostki z kolorami

♣ 5 kafelków z flo.

Gramy!

konikowo - poznaj konie po ogonie!

Gra zajmuje chwilkę. Nie liczcie, na długą rozgrywkę – to nie ta liga. Przygotowanie obejmuje losowe ułożenie kafelków z konikami i flo na stole. Na tym kończą się rozkładanie gry – ekspresowo nie? Teraz w ruch wchodzą kostki z kolorami. Najmłodszy gracz bierze je i rzuca. Wypadają dwa kolory, a zadaniem już wszystkich graczy, jest namierzenie i złapanie konika właściwego koloru. Awantura zaczyna się gdy koń już został złapany. Wtedy zadaniem graczy jest złapanie flo znajdującego się na środku stołu, ale uwaga, z najniższą dostępną wartością! Gracz, którego refleks okaże się najlepszy, zdobywa flo i konika (o którego toczyła się awantura). Tak gra się toczy, aż na stole zabraknie flo do zgarnięcia. Pojedynek wygrywa osoba, która ma najwięcej zdobytych kafelów.

konikowo - poznaj konie po ogonie!

Dla kogo gra?

Gra świetna dla dzieciaków. Dzieciaki uwielbiają, gdy w grze coś się dzieje. Gdy jest jakaś interakcja, trzeba wyostrzyć zmysły i szybko działać. Do tego fajne i przyjemne dla oka kolorowe grafiki – na pewno przypadną do gustu wszyskim. Przyznamy się, że przetestowaliśmy grę na dzieciakach – podobała się :) Już 4 latki powinny sobie spokojnie dać radę z opanowaniem reguł. Co z dorosłymi graczami? Gra fajna, bo coś się dzieje. Ale chyba jednak bardziej skierowana dla tych nieco młodszych. Jako gra rodzinna też się świetnie sprawdzi. Warto mieć coś takiego w swojej kolekcji  – można tym zająć małych rozrabiaków na jakiś czas.

konikowo - poznaj konie po ogonie!

Podsumowanie

Dla dzieciaków świetna gra. Proste reguły, ładne grafiki, wymagająca wyostrzenia zmysłów. Genialna, żeby już od najmłodszych lat zarażać miłością do gier planszowych. Szukacie gry rodzinnej lub upominku dla małej osóbki – KONIKOWO – Poznaj konie po ogonie! to świetny pomysł.

konikowo - poznaj konie po ogonie!

 

SPLANSZOWANI RECOMMENDED®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy Krainie planszówek