Gamebook – nietypowa gra

Postanowienia noworoczne, któż ich nie ma! Obiecujemy sobie wprowadzenie diety, regularne ćwiczenia, siłownie, naukę języków. Postanowienia realizują tylko ci najsilniejsi i najwytrwalsi. W tym roku razem z Ł. postanowiliśmy poduczyć się języków. Zapytasz pewnie co ma ten wstęp wspólnego z grami planszowymi?? Otóż ma! Zostaliśmy poproszeni o zrecenzowanie Gamebooków z ćwiczeniami wydawnictwa Edgard. Dość nietypowy to temat recenzji na Splanszowanego bloga, aczkolwiek podjęliśmy wyzwanie. Tak wiec już od kilku tygodni czytamy otrzymane książki wzdłuż i wszerz. Jak nasze wrażenia? Perfectly, doskonałe znaczy!!

gamebook

O czym mowa

Otrzymaliśmy dwie książki „Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Enigmas. Poziom A2-B1” oraz „Near Death Experience. Język angielski. Powieść interaktywna. Poziom B2-C1″. Dwie książki są dostosowane dla dwóch poziomów zaawansowania znajomości języka. Poziom A2-B1 to level przeznaczony dla początkujących średniaków, a B2-C1 to wyższa półka dla anglojęzycznych bystrzaków. W czym tkwi cały fun?? Książki to nie zwykle teksty. To gamebooki! Cala radocha polega na tym, że to Ty decydujesz o losach i historii opowiadanej w książce. To z kolei umożliwia czytanie jednej książki wiele razy i to bez nudy! Historia zawsze będzie ciekawa i wciągająca! Nie będziemy tutaj zdradzać historii, które już wyczytaliśmy. Zapewniamy, że wnikniesz w literacki świat i zapomnisz o wszystkim innym. Będziesz chciał poznawać kolejne wątki, rozdziały… A po głowie będzie chodziła tylko myśl „What if I choose another chapter”…

gamebook gamebook

Czy rzeczywiscie uczą?

Tak! Książki uczą i to szalenie skutecznie. Po pierwsze masz styczność z językiem, czytasz zdania poprawnie zbudowane, poznajesz dobrze zredagowany tekst. Masz szansę na to, by codziennie przez jakiś czas szlifować język i to w przyjemny sposób. Chyba nic bardziej nie nudzi od wkuwania masy słówek – gamebooki pozwalają tego uniknąć. Oprócz zwykłego tekstu dostosowanego do poziomu zaawansowania czytelnika, książki posiadają przydatne słowniczki. Na marginesie są wypisane słowa, które mogą sprawić trudność. Oczywiście w tekście mogą zdarzyć się pojedyncze słowa, których nie znasz, a tłumaczenia brak. Szybko jednak z kontekstu załapiesz o co chodzi – nie obawiaj się tego. Po każdym przeczytanym rozdziale, znajdziesz kilka ćwiczeń utrwalających wiedzę. Ćwiczenia lekko inne od tych, do których przyzwyczaiła nas szkoła. Przyjemne, podchwytliwe. Po chwili zastanowienia, powrocie do przeczytanego tekstu, bez problemu powinieneś znaleźć odpowiedź. Oczywiście możesz się sprawdzić, bo cały klucz odpowiedzi znajdziesz z tyłu książki. Rozwiązując ćwiczenia utrwalisz słówka, gramatykę i przećwiczysz rozumienie tekstu.
Postanowiłam pochwalić się moim nabytkiem nauczycielce angielskiego. Okazuje się, ze taka metoda nauki jest bardzo skuteczna! Z całego serca polecała mi codzienną naukę w taki sposób.

gamebook gamebook

gamebook

Czy widzimy efekty? Myślę, że nasze postanowienie noworoczne ma się doskonale. Rozumiemy coraz więcej, a angielski przestał przerażać. Niech jeszcze ktoś wymyśli metodę, która zmobilizuje nas do rozmowy w tym języku!

Oczywiście tradycyjne:

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za książki przekazane do recenzji dziękujemy wydawnictwu  Edgard

  gamebook gamebook