Lajki, lagi i batmopsy – czy będzie Fejm?

Co robisz, gdy Twój komputer się odpali? Czy nałogowo sprawdzasz telefon? Jak najczęściej rozmawiasz z bliskimi Ci osobami, jeśli z jakiś przyczyn nie możesz z nimi pogadać na żywo? Gdzie chwalisz się nową pracą, zdanym egzaminem albo dobrą słitfocią z imprezy?  Na myśl przychodzi Ci znany portal na F? Facebook podbił świat bez dwóch zdań. Na co dzień toczy się walka o lajki i szary. Kto ma więcej zyskuje większy fejm – nieprawdaż? A co, gdyby zrobić grę na ten temat? Zapraszamy na Fejm!

fejm

Z czego Fejm się składa

Jakiś czas temu, chłopaki z Thistroy Games napisali, czy chcielibyśmy zrecenzować prototyp nowej gry o wdzięcznej nazwie Fejm. Zaintrygowani bez wahania się zgodziliśmy!
Minęło kilka dni, był dość chłodny jesienny poranek. Umówiliśmy się, że autorzy podrzucą grę na parking. Dostałam woreczek strunowy, a w nim coś, co wydawało się, że może poprawić humor na resztę dnia w robocie. „To nie to co myślisz”, szybko wybito mnie z mojego toku myślenia. Małe przeźroczysto-fioletowe kryształki okazały się znacznikami czasu, a nie tym co nauczyły seriale.  Poza tym karty – dużo kart. Wszystkie z nich z bardzo fajnymi grafikami i śmiesznymi hasełkami. Razem z Ł. bardzo lubimy takie smaczki w grze. Dostaliśmy prototyp, który wróży bardzo obiecująco. Za całokształt +1 lajk.

fejm fejm

„Będę grał w grę…” ~Ł

Gra jest bardzo prosta i przyjemna. Bardzo szybko udało nam się wciągnąć w temat. Chwilę później zawzięcie walczyliśmy o lajki. Co do grania potrzeba? Oczywiście zestaw kart, kawałek przestrzeni, dobry humor i krótką chwilę. Początek gry to standardowo rozdawanie, tasowanie i rozkładanie kart. 5 kart akcji w łapie, karty tematów rozłożone (odpowiednia liczba w zależności od liczby graczy), żetony czasu w pogotowiu. Dodatkowo można wylosować jednego z jutuberów, który da dodatkowe przywileje w grze. Rozgrywkę zaczynasz wyrzucając z ręki 2 karty. Bierzesz tyle żetonów czasu, ile były warte. Po tej akcji u wszystkich graczy, można przejść już do konkretów. Wykonujesz akcje, zarabiasz żetony czasu, wykupujesz tematy lub je wykładasz. Do wykorzystania tylko jedna akcja na kolejkę. Tak w koło do czasu, kiedy liczba tematów się nie skończy. Reguły są banalnie proste. Zapewniamy Cię, że cały smaczek to opisy kart i wykonywane akcje. Akcje prowadzą do wielu interakcji i licznych zwrotów akcji. Twoim celem w czasie gry, jest oczywiście zdobycie jak największej ilości lajków. Tfu!! Punktów znaczy.

fejm fejm

Wrażenia?

Łatwe zasady, temat na czasie, dobre grafiki i śmieszne hasełka. Gra się bardzo szybko. Kończąc możesz mieć ochotę na jeszcze jeden raz – dla rewanżu.
Dla kogo jest ten tytuł? Zdecydowanie dla każdego fana Socialmedia, wielbiciela fejsbuków, jutubów i innych tłiterów. Osoba, która stroni od tego typu rozrywek, raczej nie będzie zachwycona. Jeżeli wciągniesz się w temat, gra się na 100% spodoba. Jeżeli dołączysz do tego zgraję facebookowych fanów, gra będzie jeszcze bardziej zawzięta i fajna! Czy coś nam nie pasuje? Tak, jeden mały szczegół. Nie pasuje nam to, że z czasem, tematy, które teraz śmieszą, stracą na aktualności i będą starym sucharem. Nie patrząc jednak w przyszłość (bo wróżbitami Maciejami nie jesteśmy), dajemy wielkiego Lajka. Niech Fejm cieszy się fejmem bo w pełni na to zasługuje.

fejm

Gra jutro (13.11) rusza z kampanią, która ma na celu zebranie funduszy na jej wydanie. Serdecznie zachęcamy do sypnięcia groszem. Zapewniamy, że warto wesprzeć, zagrać i mieć Fejm w swoich zbiorach. My już mamy a Ty?

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu Thistroy Games

fejm

fejm