Duuuszki w kąpieli | Recenzja prosto z wanny

Dzisiaj gra, która moją osobę doprowadza do szaleństwa, natomiast Ł. do przykładowego ataku głupawki… Gra, od której mój mózg wchodzi na wyższe obroty, przy której rozwiązywanie równań redox to pikuś i czysta przyjemność. Gra którą uwielbia Ł. bo nie mam szans z nim wygrać. Pomyśleć by się dało, że chodzi o jakąś strasznie trudną grę logiczną. Niestety (ku mojej rozpaczy) dzisiaj na celowniku Splanszowanych gra przeznaczona dla dzieciaków. Sprawdzi się również jako gra imprezowa dla tych „dużych dzieci”. Dzisiaj opowiemy Wam o grze Duuuszki w kąpieli.

duuuszki

Przegląd pudełka

Duuuszki w kąpieli to kontynuacja gry „Duuuszki”. Olbrzymim plusem jest to, że nie potrzebujemy pierwszej części, żeby móc zagrać w drugą. Tak jak w pierwszej części liczy się refleks, szybkość i spostrzegawczość.
w pudełku znajdziecie:

♠ 60 kart do gry

♠ 5 przedmiotów: biały duszek, szara wanna, niebieska szczotka, zielona żaba i czerwony ręcznik

♠ instrukcja

Wszystko to dobrze wykonane. Nie przyczepilibyśmy się niczego gdyby nie jeden mały szczegół. Dlaczego szara wanna nie jest szara tylko zielonkawo-niebieskawa?! Nie można mieć wszystkiego i musieliśmy o tym napisać. Ten szczegół nie utrudnia jakoś specjalnie gry. Tak jest to znak firmowy duszków ;).

duuuszki

Gramy?

O co tak w zasadzie chodzi? W zasadzie chodzi o to, żeby zebrać jak najwięcej kart (czyli późniejszych punktów). Punkty zbieramy wtedy, gdy uda się wziąć przedmiot, o który chodzi na danej karcie. Wydaje się proste, ale takie nie jest. Czasami przedmiot jest pokazany na karcie, czasami go nie ma. Zawsze są przedstawione 2 elementy w różnych kolorach. Nie zawsze jest tak łatwo. Zwracamy uwagę na kształty i kolory, same kolory albo same kształty. Jeżeli uda nam się rzucić na odpowiedni przedmiot jako pierwsi – zyskujemy punkt. Jeżeli się pomylimy – tracimy jedną zebraną kartę. Kolejną kartę odkrywa gracz, który jako ostatni zdobył punkt. I tak do końca talii. Ot cała filozofia.

Gdy pierwszy raz zasiedliśmy przy grze nasze mózgownice weszły na wyższy poziom. To taki wyższy poziom jungle speeda. Graliśmy większą ekipą stąd z biegu weszliśmy w grę i pojęliśmy zasady. Chwilę później Ł. ograł wszystkich, ja skończyłam z całym 1 honorowym punktem… Żeby nie było, przetestowaliśmy również grę na dzieciakach. Gwarantujemy wam, że nie mają żadnych problemów z ogarnięciem reguł i błyskawicznie stają się groźnym przeciwnikiem.

duuuszki

Wrażenia?

Wrażenia bardzo pozytywne. Przefajne wykonanie, konieczność ruszenia głową przemawiają za grą. Do tego figurki, które spodobały się nam. Nie są takie oczywiste, dlatego też na pewno rozwijają wyobraźnię. Dla dzieciaków świetna gra. One uwielbiają rozgrywki gdzie coś się dzieje, trzeba mieć refleks, a do tego są figurki. Gra rozwijająca zręczność, ucząca podejmować szybkie decyzje.

Mówi się też, że gra świetnie sprawdzi się również na imprezy. Potwierdzamy. Dużo śmiechu, dużo zabawy. Bardzo miła odmiana dla innych imprezówek typu jenga czy jungle speed. Przewidujemy zawziętą walkę!

duuuszki

Recommended?

Jak byśmy mogli nie recommended? Gra świetna dla Waszych małych bystrzaków. Przy okazji sami też się nieźle ubawicie. Na rodzinny wieczór – jak najbardziej. Na imprezę też się nada. Jeżeli chcesz jakąś sympatyczną grę to polecamy. Na co jeszcze czekacie? Łapcie duszka!

SPLANSZOWANI RECOMMENDED®

Za grę przekazaną do recenzji, dziękujemy Kraina Planszówek.

duuuszki