Bytomskie wielkie granie – BasCon 2015

Winter is comming – nie ma się co oszukiwać. Całe szczęście TA pora roku ma swoje (małe) plusy. Czas odrobinę zwalnia i mamy więcej okazji by pograć ze znajomymi. Ta pora roku sprzyja również większej ilości konwentów i spotkań planszówkowych. Tegoroczny maraton rozpoczął bytomski BasCon organizowany przez Bastylion. Swoje trzy grosze wtrącili również organizatorzy kultowego Beboka. To musiało się udać!

bascon

W sobotę 28.11. zmotywowani rządzą grania, wygramoliliśmy się z pod ciepłej kołdry i radośnie popędziliśmy do Młodzieżowego Domu Kultury w Bytomiu. Jak zwykle w tym miejscu masa planszówek, pozytywnie zakręceni ludzie i tak mało czasu żeby pograć we wszystkie gry!
Organizatorzy nie byliby sobą, gdyby nie było jakiś ciekawych konkursów. Uczestnicy zmagali się w turniejach Warhammer: podbój, Boost!, Speed cups, Megawojowników oraz Walecznych pikseli. Było o co walczyć, a boje były doprawdy zawzięte! Kto był i widział Speed cups! – ten wie o czym mówimy ;)

bascon bascon

W co grali Splanszowani? Troszkę tytułów się przewinęło. Nasze serce podbiło Takenoko. Bardzo przyjemna gra, o której może już niedługo coś napiszemy na blogu. Dużo śmiechu i zabawy dał nam też popularny Mistakos. Żeby nie było ruszyliśmy też coś nieco ambitniejszego. Poznaliśmy dwuosobową grę 7 cudów świata – pojedynek. Bardzo zainteresowała i w najbliższym czasie mamy zamiar ograć ją bardziej. Pewnie też coś na blogu wspomnimy. Było jeszcze kilka mniejszych tytułów, ale kto by to wszystko spamiętał.

bascon bascon

Aż szkoda było wychodzić. Tak miła atmosfera, pyszne ciasteczka, kawa i herbatka dla gości to atut bytomskiego MDK. To buduje bardzo przyjemny i w sumie niepowtarzalny klimat. Chce się usiąść, pogłówkować przy planszy i po prostu miło spędzić czas. Ubolewamy tylko nad tym, że to tylko jeden dzień, a my nie mogliśmy zostać do końca. Ten kto nie był – niech zobaczy na zdjęciach jak dobrze się bawiliśmy, ten kto był – niech sobie powspomina. Całe szczęście już wkrótce kolejne konwenty i kolejne dni pod znakiem planszówek. Do zobaczenia!