Aarrr – bójcie się szczury lądowe!

Aarrr! szczury lądowe! Polejcie grogu i uciszcie tą chlerrrrną papugę – na beczkę prochu! Ileż można słuchać o tych abordażach! Tu nie ma co gdybać. Działać trzeba! A to rybę piłę temu łapserdakowi podrzucić, a to ostrzelać płonącą kulą! Niech drży ze strachu w swojej kajucie! Fajtłapa, a nie pirat!

aarrr

Ale o co chodzi?

Splanszowani z morzem mają tyle wspólnego, co uda się na krótkie wakacje pojechać. Skąd więc taki opis? O co chodzi? Już tłumaczymy. Jakiś czas temu do naszej kolekcji doszła mała objętościowo gierka. Mówili, że dla dzieci. Sprostowujemy – albo jesteśmy troszkę wyrośnięte dzieci, albo i dorośli też będą się w nią świetnie bawić. W małym pudełeczku z grą Aarrr znaleźliśmy :

♠ instrukcję obsługi,

♠ 68 kart do gry,

♠ 2 plansze okrętów,

♠ 20 znaczników dziur.

aarrr aarrr

Gdy widzieliśmy grę na zdjęciach, wiedzieliśmy, że jest ładnie wydana. Gdy rozpakowaliśmy jednogłośnie stwierdziliśmy, że jest przegenialnie wydana. Przefajne grafiki tylko zachęcają, żeby pograć. Długo się nie umieliśmy na nie po prostu napatrzeć. Chyba dawno nie widziałam, aż tak ładnie i w tak fajnym stylu wydanej gry. Tutaj drogie wydawnictwo Lupo – trafiony zatopiony – macie nas! Gratulujemy pomysłu i wykonania.

aarrr

Nie oceniaj gry po okładce.

Gdy już napatrzyliśmy się, trzeba było pograć. Proste reguły, przyjemnie napisana instrukcja – sama przyjemność grania. W grze mamy jeden cel – unicestwić naszego przeciwnika. Musimy zatopić jego okręt albo pozbawić wszystkich dział. Zadanie niby proste ale jednak troszkę problemu i główkowania dostarcza (nawet dorosłym!).
Dokładne reguły gry dostępne są w instrukcji – nie będziemy ich tutaj dokładnie omawiać. Dodamy jeszcze, że wydawca obmyślił dwa warianty gry. Przyjemna niespodzianka.
Sama rozgrywka nie trwa zbyt długo. 15 minut to czas, który będzie potrzebny na jedną partyjkę. Ostrzegamy lojalnie, że wyczailiśmy tu syndrom „ja chce jeszcze raz”, więc z 15 minut łatwo zrobić nawet 45 minut. Gra przewidziana jest dla 2 graczy.

 aarrraarrr

Plusy i minusy?

Jedyne czego moglibyśmy się leciutko przyczepić to pudełko. Pomysł na szufladkowe pudełko jest ciekawy ale troszkę nie chce się domykać, przez co od góry lekko się wygina. Poza tym minusów brak. Dzieciaki na 100% będą miały nie lada frajdę wcielając się w rolę groźnych piratów. Dorośli za to mogą cieszyć się oryginalnym dizajnem i solidnym wykonaniem.

aarrraarrr

Podsumowanie

Nie często się zdarza, że tak mała gra, wywoła tak dużo pozytywnych reakcji. Może to wykonanie, może proste zasady, może całokształt sprawiły, że Aarrr bardzo przypadło nam do gustu. Zdecydowanie możemy polecić zakup gry. Na pewno wywoła wiele uśmiechów na twarzach. Krótka gra więc krótka recenzja ;)

aarrr aarrr aarrr

SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®

Za grę przekazaną do recenzji dziękujemy wydawnictwu Lupo.

 aarrr