5 sekund – czas start

Nawet tacy straszni nudziarze ja Splanszowani, czasami wybierają się na jakąś małą imprezę w gronie przyjaciół. Jak to zwykle bywa istnieje podział obowiązków. Jedni ściągają odpowiednią ilość procentów (których i tak zawsze zabraknie niezależnie od zakupionej ilości). Inni buszują w kuchni robiąc wyborne sałatki oraz przekąski. Jeszcze inni łącząc tajemnicze proporcje mąki, cukru, jajek i innych składników pieką ciasta. Splanszowanym przypada zazwyczaj jeszcze jeden obowiązek- przytaszczenie jakiejś fajnej gry. Właśnie z takiego powodu od niedawna w nasze posiadanie wpadła kultowa gra 5 sekund.

5 sekund

O grze słyszeliśmy już dawno temu. Wiele dobrych opinii skłoniło nas do tego, żeby gra zasiliła naszą kolekcję. Tak też się stało. W nasze łapki wpadło czerwone pudło wydające nieco dziwne odgłosy, z grą w środku. Cóż w środku?

♣ 372 karty z pytaniami

♣ Specjalny czasomierz

♣ Plansza

♣ 6 Pionków

♣ 6 kart „Następny”

♣ 6 kart „Zmiana”

♣ instrukcja obsługi

Wykonanie? Chyba nie ma się zbytnio do czego przyczepić. Bardzo proste i bez większych uwag. Jedno co lekko nam się nie spodobało to łatwość z jaką pudełko się niszczy. Bez ekstremalnego i częstego używania, nawet bez częstego transportowania gry, pudło się się zabrudziło i zaczęło lekko farbować. Na opakowanie przymykamy oko, bo gra daje wiele radości, ale o tym za chwilkę. Na olbrzymi plus wpływa to, że pytań jest aż 744! Nawet grając ze stałą ekipą, czekają Cię długie godziny zabawy.

Gra

Przygotowanie gry jest dziecinnie proste. Wystarczy naszykować plansze, ułożyć pionki, rozłożyć karty a pod ręką umieścić totem odmierzający czas. Przygotowanie to najmniejszy problem – prawdziwa jazda zaczyna się gdy rozpoczynasz rozgrywkę. Jak to wygląda? Osoba przed Tobą bierze jedną z kart z pytaniami, czyta ją głośno a następnie przekręca totem odmierzający cenne i jakże krótkie 5 sekund. W tym czasie musisz odpowiedzieć na pytanie. Czasem jest prosto, czasem piekielnie trudno. Tak biegną kolejka za kolejką. Pewnie jesteś ciekaw tego, jakie pytania znajdziesz w grze. Cała zabawa polega właśnie na tym żeby ich nie znać! Nie będziemy jednak tacy okrutni, zobacz kilka przykładów tego, czego możesz się po grze spodziewać.

5 sekund

Jeżeli nie odpowiesz, pytanie przechodzi na kolejnego uczestnika – aż do skutku. Uwaga! Nie można powtarzać odpowiedzi przeciwnika. Z pomocą mogą przyjść 2 karty: Zmiana oraz Następny. Tylko w ten sposób możesz z honorem odpuścić odpowiedź. Wygra ten, kto pierwszy przebrnie przez całą planszę zbierając najwięcej punktów.

5 sekund

Wrażenia?

Bardzo pozytywne! Zacznijmy od tego, że zasady są bardzo proste. Da się je wytłumaczyć migiem. Każdy świeżak szybko reguły załapie i będzie miał z gry radochę. Osobiście bardzo nie lubię zagmatwanych reguł w tego typu grach. Zasady mają być proste, tak żeby każdy chcący dołączyć do zabawy, szybko pojął o co w tym chodzi. Okazuje się, że 5 sekund to jednocześnie bardzo długo przyglądając się grze i masakrycznie krótko aktywnie w rozgrywce uczestnicząc. Zwoje mózgowe wchodzą na wyższe obroty, a w czeluściach pamięci zaczyna się wygrzebywać coraz to nowsze pojęcia i wyrazy. Dodatkowo ten dziwny odgłos totemu! Nasz pies i kot uznali, że totem byłby świetną zabawką… Tak fajnie miauczy i szeleści! To co nasz zwierzyniec bawi, graczy dekoncentruje. Dobrze bo dodaje to dodatkowego charakterku w grze.

5 sekund

Recommended?

Według nas to jedna z fajniejszych gier imprezowych. Trzeba wytężyć szare komórki , jest mas śmiechu i dobrej zabawy i nie ma zagrożenia połamanych palców i wybitych szyb jak w poniektórych tego typu grach… My razem z naszymi przyjaciółmi ubawiliśmy się do łez. Gdy tylko będziesz mieć okazję zagrać, nie zastanawiaj się ani sekundy, siadaj i graj. Jeżeli poszukujesz przyjemnej gry na nie jedną imprezę – kup. Nie ma czasu na zastanawianie! A teraz szybko wymień 3 hity karaoke! Czas start! Masz 5 sekund!

5 sekund

 SPLANSZOWANI RECOMMENDED ®